Floating Universe

Floutings ir lieliska ūdens procedūra, kas sniedz iespēju sajust bezsvara stāvokli, izjust vēl nebijušas sajūtas un palutināt sevi ar veselības uzlabošanu. Floutings norisinās slēgtā baseinā, telpā, kas ir īpaši aprīkota un piemērota absolūtai relaksācijai. Tā nelaiž cauri ne skaņu, ne gaismu. Procedūra norisinās pilnīgā tumsā, lai acis spētu atpūsties gan atvērtā, gan aizvērtā veidā. Floutinga laikā tu nedzirdēsi nevienu skaņu no ārējās pasaules un spēsi iegrimt savas domās.

Šī procedūra ir pieejama arī Latvijā, Floating Universe salonā Rīgā. Floutinga procedūra galvenokārt ir domāta tiem, kas vēlas pamēģināt ko jaunu un reizē atbrīvot ķermeni un prātu no visām ikdienā sakrātajām raizēm. Ir veikti daudzi zinātniski pētījumi, kas pamato floutingu kā lielisku stresa noņēmēju un iesaka to izmēģināt ikvienam.

Ja arī tu vēlies uzzināt vairāk par floutingu un izmēģināt šo procedūru pats, iegādājies Floutings Kuponi – Floating Universe dāvanu karti, kas palutinās ar vēl nebijušu pieredzi.

Kā notiek floutings?

Floutēšana norisinās 30cm seklā baseinā, kas piepildīts ar ūdeni. Tā temperatūra tiek pielāgota ķermeņa temperatūrai un sasniedz aptuveni 36 grādus. Ūdens ir 5 reizes blīāks nekā jūras ūdens – tieši šis faktors rada floutēšanas jeb lidojuma sajūtu, bezsvara stāvokli. Sākotnēji ūdens šķiet silts, taču pēc pāris minūtēm to vairs nejūt, jo ķermenis pierod pie temperatūras. Tas arī veido interesanto sajūtu, ka tu atrodies gaisā un nekurienē.

Īpašu noskaņu veido arī nomierinošā mūzika. Procedūru iespējams baudīt arī pilnīgā klusumā – tas atkarīgs no katra individuālajām vēlmēm. Taču iespējams arī floutēt nomierinošas mūzikas pavadījumā, kas dažiem spēj palīdzēt atbrīvoties un nodoties meditācijai. Šis varētu noderēt tiem, kas jūtas nedaudz baisi par 90 minūšu atrašanos slēgtā baseinā un izjūt klaustrofobiju. Mūzika palīdz no šīm bailēm atbrīvoties. Relaksējoša mūzika palīdz iepazīties ar floutinga telpu, iejusties tajā un pēc aptuveni 10 minūtēm mūzika lēni un teju nepamanāmi pieklust, ļaujot prātam atbrīoties.

Floating Universe salonā floutēšana notiek divvietīgā baseinā, kas nozīmē, ka procedūru iespējams baudīt gan vienatnē, gan arī divatā. Diviem cilvēkiem kopā viens apmeklējums ir pat izdevīgāks. Tāpēc šo procedūru iespējams baudīt ar savu mīļoto cilvēku vai ģimenes locekli – kādu, kam tu uzticies un ar ko spēsi dalīt šo neaizmirstamo prāta un ķermeņa atpūtu.

Ko darīt floutinga laikā?

Īpaši aktīviem un kustīgiem cilvēkiem sākotnēji varētu likties, ka floutēšana ir garlaicīga. Tā tomēr ir stundu ilga procedūra, kuras laikā vienkārši jāguļ. Tā vismaz varētu šķist sākumā. Taču patiesībā floutinga laikā iespējamas dažādas sajūtas un atklāsmes. Viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem par floutingu ir, vai procedūras laikā gadās iemigt un vai to var darīt. Atbilde ir vairāk subjektīva katram apmeklētājam. Stāvoklis, ko floutingā izjūt, ir kas starp miegu un nomodu. To nevarētu nosaukt par gulēšanu, taču tas ir starpposms, kurā ķermenis ir visvairāk atbrīvojies.

Floutings var norisināties gan aktīvi, gan pasīvi. Aktīvi nozīmē kustēties floutinga laikā, peldēt, izjust ūdeni. Taču lielākoties cilvēki izvēlas floutinga procedūru baudīt pasīvi un izmantot sniegto laiku dziļai atpūtai. Interesanti, ka floutings tiek uzskatīts par vienu no dziļākajiem meditācijas veidiem. Prāts tiek pilnībā atbrīvots un spēj sasniegt vēl nebijušu relaksāciju. Daudzi izmanto šo iespēju kā atmiņu treniņu – gremdēties patīkamās atmiņās vai tieši otrādāk, risināt kādas problēmas un nesaskaņas.

Lai arī floutinga laikā iespējams meditēt un ļaut savam prātam brīvi pārvietoties pa gaisa telpu, iespējams arī atvērt radošo prāta daļu. Floutēšana daudziem cilvēkiem ir palīdzējusi atbrīvoties līdz tādam līmenim, kas atraisa jaunu radošuma līmeni un sniedz milzu iedvesmu jauniem darbiem. Mākslinieki pēc šīs procedūras ir spējuši sarakstīt grāmatas, jaunas dziesmas un veidot jaunus mākslas darbus. Tāpat arī tikuši atrisināti iepriekš neuzveicami matemātiski uzdevumi un vienādojumi. Tāpēc ir skaidrs, ka floutinga laikā iespējams arī atrast atklāsmi, kas jau sen meklēta.

FloutingaUniverse.jpg

Kā floutings spēj uzlabot veselību?

Floutings ir īpašs ar tā veselību uzlabojošiem efektiem. Floutinga baseins ir pildīts ar ūdeni, kurā izšķīdināta magnija sāls. Tai piemīt daudzas dziednieciskas un dezinficējošas spējas. Šī sāls ir galvenais iemesls tam, ka procedūras laikā tiek izjusts bezsvara stāvokli. Taču Epsom sāls lieliski iedarbojas uz ādas attīrīšanu, nomierināšanu un ir pierādīts palīgs cīņā pret akni, pampumu un pat celulītu. Tāpat pēc procedūras āda kļūst maiga un samtaina, tiek izvadīti toksīni un atjaunota bojāta āda.

Floutinga procedūra lieliski palīdz pret stresu un nogurumu. Ir zinātniski pierādīts, ka floutinga laikā iespējams izjust tik dziļu relaksāciju, ka tā palīdz ar satraukuma un pat depresijas novēršanu. Ņemot vērā to, ka depresija veidojas galvenokārt no papildus stresa, floutinga laikā veidotie endorfīni jeb tā saucamie laimes hormoni ir lieliski cīņā pret šo nejauko stāvokli. Floutinga laikā tiek ievērojami samazināts kortizola jeb stresa hormona daudzums.

Šo procedūru īpaši ir iecienījuši sportisti un tam ir pamatots iemesls. Floutings ne vien palīdz relaksēties un sakārtot savas domas, bet arī ir lielisks palīgs muskuļu atslābināšanā un atbrīvošanā no krampjiem. Tāpat šī procedūra ir lieliska pēc treniņa atpūtas deva, jo magnijs nodrošina ķermeni ar lielisku asinsvadu darbību, regulējot asinsspiedienu. Tiek ierobežota arī pienskābes izdalīšanās, kas ir galvenais iemesls muskuļu stīvumam un sāpēm. Tāpēc pēc kārtīga treniņa sporta zālē floutings ir tieši tas, kas nepieciešams, lai atbrīvotos no sāpēm.

Ūdenī esošais sērs pozitīvi iedarbojas uz vielmaiņu un palīdz efektīvāk zaudēt svaru. Tāpat uzlabojās veģetatīvās nervu sistēmas darbība. Ikdienas saspringtajā ikdienā bieži vien nākas saskarties ar stresu un risināt dažādas problēmas. Šī procedūra parūpējas par to, lai stress tiktu ‘’izskalots’’ no ķermeņa un prāta līdz minimumam. Turklāt daudzi cilvēki atzīst, ka pēc floutinga regulāras apmeklēšanas, viņi pamana, ka daudz vieglāk tiek galā ar satraucošām situācijām un mierīgākā veidā spēj atrast tiem risinājumus.

Kas man jāzina pirms floutinga apmeklējuma?

Ierodoties uz floutingu pēc pieraksta, tevi sagaidīs darbinieki un laipni atbildēs uz jebkuru tavu jautājumu. Taču pirms procedūras vēlams stundu neēst, lai uzmanību nenovērstu smagas maltītes cīniņš vēderā, kā arī nevajadzētu nākt izsalkušam – arī vēdera burkšķēšana varētu sabojāt sajūtu. Pirms un pēc procedūras savā privātajā floutinga telpā ir jāieiet dušā noskaloties. Telpa ir pilnīgi izolēta un sagatavota tieši tev, tāpēc nav jāsatraucas.

Floutēt iespējams ar peldkostīmu, taču tas obligāti nav jāņem līdzi. Vislabāk floutēt bez tā, jo peldkostīma materiāls piesūcas ar ūdeni un paliek smags, tādējādi liekot par sevi manīt un neļaujot pilnībā sajust relaksāciju.

Jāuzmanās ar ārējām brūcēm – ūdenī esošā sāls var radīt kodīgas un nepatīkamas sajūtas. Tāpēc ieteicams 12h pirms procedūras neskūties. Taču arī pretējā gadījumā nekas traks nenotiks, jo sāls ir antibakteriāla, tā būs jūtama pirmās 10 minūtes un tad ķermenis pieradīs pie kodošās sajūtas.

Floutings ir lielisks atpūtas veids, kas sniegs neaizmirstamas sajūtas un vēl nepieredzētu prāta un ķermeņa relaksāciju. Šī procedūra ir ieteicama pilnīgi visiem, kas vēlas iegūt sirdsmieru un ļaut prātam atslēgties no trokšņu piepildītās ārējās pasaules.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s